Waarheen waarvoor en My way sterven langzaam uit. Zij maakten plaats voor namen als Rollercoaster van Danny Vera en Mag Ik Dan Bij Jou van Claudia de Breij. Maar er is zoveel meer. In deze rubriek lees je over muziek die mogelijk wel bekend is, maar niet per se van uitvaarten. Deze week Ren Lenny ren van Acda en De Munnik.
Acda en De Munnik werden per ongeluk populair door hits als Het regent zonnestralen, maar was van oorsprong dus wel een cabaretduo. De liedjes werden echter zo succesvol dat hun cabaret op de achtergrond raakte. Acht jaar na hun debuut maakten ze Ren Lenny ren, een rockmusical die door de pers ronduit vernietigend werd beoordeeld.
Maar de titelsong Ren Lenny ren mag er zijn. Aanleiding voor het lied was Bart, de jongste broer van Thomas Acda die op 30 jarige leeftijd overleed aan een hartaanval. Zowel Thomas als Bart waren op dat moment vader van een zoon.
Het is een uptemponummer met een lekker stuwend ritme en de voor het duo zo kenmerkende tweestemmige zang. Ook muzikaal opvallend is het klaterende toetsenwerk dat wel iets weg heeft van het geluid van The Scene.
Zoek me om je heen als je voelt dat je me mist Ik weet gerust wat mijn vertrek heeft aangericht Ik kom wanneer je wilt Denk maar mijn vader is de wind Ik ben zo licht nu Ik vind altijd je gezicht
Zoek me om je heen als je boos bent of verdrietig Of vertellen wilt van wat je hebt beleefd Ik kom wanneer je wilt Ik ben je vader toch, de wind En veel verschilt het niet van hoe snel ik heb geleefd
Als het pannen van de daken waait Als het gras naar je voeten graait Als de wind langs je wangen aait Hier ben ik!
Als de zee je met schuim bezingt Als het huilen langs huizen klinkt Als de wind je voorover dwingt Hier ben ik!
Ren Lenny ren Als je me mist ren even heel hard met me mee Ren Lenny ren En ben je boos, heb je geen zin Ren toch, maar hard tegen me in Ren Lenny ren
Zoek me in de bomen Zie de toppen zwaaiend gaan Ik ben je vader de wind, ik kom er aan! Zoek me in de havens En als de boten langzaam dansen gaan Je vader de wind komt er aan!
Als het graan op de velden wuift Als het zand over duinen stuift Als de wind zelfs je fiets verschuift Hier ben ik!
Als het haar voor je ogen waait Als je jas om je lichaam draait Als de wind langs je wangen aait Weet dat ik je mis!
Ren Lenny ren Als je me mist ren even heel hard met me mee Ren Lenny ren En ben je boos, heb je geen zin Ren toch, maar hard tegen me in Ren Lenny ren
Op woensdag 5 november vindt het congres 'Zorg in de stervensfase" van Carend plaats in het Beatrixtheater in Utrecht. Dit evenement biedt artsen, verpleegkundigen, vrijwilligers, studenten en alle geïnteresseerden de kans om alles te leren over zowel formele als informele zorg in de laatste levensfase. Het congres belicht nadrukkelijk alle vier de domeinen van palliatieve zorg, met dit jaar speciale aandacht voor rouw en nazorg met presentaties van Carlo Leget, Jacob van Wielink en Manu Keirse. Meer informatie? Klik hier
Reageer
Alleen geautoriseerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten